شرکت کارگزاری ملل پویا

باستانی در گفتگو با سنا: بازار سرمایه مطمئن ترین بازار برای سرمایه گذاری است

باستانی در گفتگو با سنا: بازار سرمایه مطمئن ترین بازار برای سرمایه گذاری است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، بازار سرمایه را مطمئن ترین بازار برای سرمایه گذاری دانست و گفت: با وجود تحریم ها سهام صنایعی مانند فولاد و پتروشیمی در بورس به خوبی فروش رفت.

سعید باستانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: با توجه به اینکه یکی از اهداف اصلی بازار سرمایه تامین امنیت سرمایه گذاران است، به طور یقین این بازار می تواند در شرایط تحریم به رونق تولید کمک کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: البته اینکه بگوییم تحریم ها بر صنایع و تولید کشور تاثیری نداشته است، اظهار نظر درستی نخواهد بود؛ چرا که مواد اولیه برخی از صنایع وارداتی است و در شرایط فعلی، جابه جایی پول با مشکلاتی رو به رو است که این موضوع تاثیر خود را بر صنایع و واحدهای تولیدی گذاشته است.

باستانی با اشاره به برخی تنگناهای داخلی در زمینه تولید اظهار داشت: در درون کشور نیز دچار کاستی هایی در بخش های تولید هستیم و به نوعی می توان گفت بد عمل کرده ایم و نمی گذاریم صنایع چرخ خود را بچرخانند.

وی خاطر نشان کرد : امروز علاوه بر تحریم های ظالمانه در سطح بین المللی، تحریم های داخلی را در رفتار برخی بانک ها با صنایع شاهد هستیم. اما نباید فراموش کرد منبع درآمد دارایی، تولید کننده است و اگر تولیدی نباشد پولی به این بخش واریز نخواهد شد.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس با بیان اینکه سیستم اجرایی وزارت صمت  بیشتر رفع مشکل است تا پیشگیرانه، تصریح کرد: بخشی از موانع تولید، ریشه در عملکرد دستگاه‌های متولی بخش تولید و صنعت دارد. این دستگاه‌ها باید ضمن حذف فرآیندهای پر پیچ و خم اداری و اجرایی، از ابلاغ بخش نامه ها و آیین نامه ها و تصمیمات دست و پاگیر و خلع الساعه دوری کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شرایط فعلی، بازار سرمایه مطمئن ترین بازار برای سرمایه گذاری است و با وجود تحریم ها سهام صنایعی مانند فولاد و پتروشیمی در بورس به خوبی فروش می رود.

باستانی افزود: باید توجه داشت مشکلات شرکت های صادرات محور خود به خود حل می شود اما درمورد بقیه واحد های تولیدی، وزارت صمت باید تسهیل گری و روان سازی امور را به گونه ای انجام دهد که بازار سرمایه  رغبت داشته باشد به سمت این صنایع هم ورود پیدا کند.

نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید بازارهای مطمئنی در کشور وجود داشته باشد تا نقدینگی را به سمت خود هدایت کند و اگر بورس بتواند همین روند فعلی را ادامه دهد می تواند فضای مطمئنی برای مشتریان و علاقه مندانی باشد که می خواهند در حوزه اقتصاد کشور سهم بیشتری داشته باشند.

دوشنبه 20 خرداد 1398 اخبار